Вчені з'ясували, як вода потрапляє з крові в мозок

19 червня 2018, 07:00

Данські дослідники визначили способи, за допомогою яких вода з кровоносної системи проникає в мозок, де вона стає спинномозковою рідиною.

Вчені виявили в мозку новий білок, свого роду "іонний насос", пише Science Alert.

Кожен день близько півлітра води транспортується з нашої крові в мозок. Хоча дослідники знали, що тонка тканина в мозку, яка називається судинним сплетінням, брала участь в цьому процесі, вони не розуміли механізм цього процесу.

Відео дня

Колектив під керівництвом Нанни Маколей детально дослідив мозок мишей. Команда виявила невідомий раніше переносник іонів, білок, який назвали со-транспортером NKCC1. Він виявився відповідальним за приблизно половину виробництва спинномозкової рідини.

"Це абсолютно нові знання про дуже важливий фізіологічний процес, в якому бере участь найскладніший орган в організмі людини", - каже нейролог Нанна Маколей з Копенгагенського університету в Данії.

Якщо вдасться впливати на роботу цього білка у людей, то медики зможуть за допомогою ліків управляти кількістю рідини і її тиском навколо мозку. Сьогодні в важких випадках доводиться свердлити череп і відкачувати рідину.

"Звичайно, було б новаторським, якби ми змогли використати цей механізм як механізм для лікування. Якщо ми зможемо наситити цей переносник іонів і води ліками, це вплине на ряд розладів, пов'язаних з підвищеним внутрішньочерепним тиском, включаючи крововилив в мозок, згустки крові в мозку і гідроцефалію", - підкреслює Маколей.

Звичайно, завжди неможливо гарантувати, що результати, які отримані в дослідженнях на тваринах, будуть відтворені в дослідженнях з людьми, але тут команда сподівається, що все пройде добре тому, що структура білка судинного сплетення схожа у людей і тварин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X