Вчені запропонували знищувати супербактеріі вірусами

23 червня 2017, 11:26
Дослідники модифікували геном вірусів-бактеріофагів, давши їм можливість знешкоджувати супербактеріі

Випробування нових ліків на людях можуть початися вже в 2018 році, говориться в статті Nature.

Для створення нових вірусів використовується технологія генного редагування, яка називається CRISPR. Ця технологія розроблена на основі імунної системи бактерій, за допомогою якої бактерії захищаються від вірусів. Незабаром ця особливість бактерій може бути використана проти них.

Відео дня

"Я зараз бачу деяку іронію у використанні бактеріофагів, щоб вбити бактерії", сказав Родольфо Баррангу, головний науковий співробітник компанії Locus Biosciences, яка займається створенням вірусів нового типу.

Потрапляючи в мікроорганізм, бактеріофаг провокує руйнування ДНК супербактеріі, що в кінцевому підсумку призводить до смерті останньої. За словами вчених, модифіковані віруси планують використовувати в першу чергу для лікування бактеріальних інфекцій шлунково-кишкового тракту людини. У перспективі мова може йти не тільки про лікування, а й про формування в кишечнику необхідної мікрофлори.

Відзначається, що перші клінічні випробування нових вірусів можуть початися вже через 18 місяців, в кінці 2018 року.

На початку 2017 року НВ повідомляло, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) склала список стійких до антибіотиків бактерій, які становлять найбільшу загрозу для здоров'я людей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X