Стискається і тремтить. Вчені зафіксували сейсмічну активність на Місяці

14 травня 2019, 10:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники довели, що Місяць стискається, після того, як зіставили результати сучасної фотозйомки і дані сейсмографів місій Аполлон 1960-1970-х років.

Але, як заявив співавтор дослідження Ніколас Шмерр, геолог з Університету Меріленда, це не привід для занепокоєння, пише USA Today.

"У міру охолодження Місяця його загальний розмір скоротився або зменшився приблизно на 100 метрів за останні 4,5 мільярда років, тому ми говоримо, що він зменшується. Якщо є достатня стискуюча напруга, кора може зруйнуватися, викликаючи землетруси - тобто в цьому випадку місячні струси", - сказав він.

Відео дня

На щастя, як наголосив Шмерр, маса супутника не змінюється, а "радіус змінюється незначно, тому вплив на Землю мізерно малий, і це не вплине на припливи".

Щоб виявити землетруси, дослідники проаналізували дані, зібрані астронавтами місій Аполлон в кінці 1960-х і початку 1970-х років, а також нову інформацію від зонда NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

Як розповіли автори роботи, Місяць продовжує стискатися, "морщитися, як сохне виноград, який перетворюється на ізюм". Оскільки поверхню супутника тверда і не гнучка, то на ній з'являються множинні розломи, коли одна частина кори піднімається над сусідньою частиною.

"Наш аналіз дає перші докази того, що ці розломи все ще активні і, ймовірно, викликають місячні землетруси сьогодні, оскільки Місяць продовжує поступово охолоджуватися і стискатися. Деякі з цих землетрусів можуть бути досить сильними, близько п'яти за шкалою Ріхтера", - сказав провідний автор дослідження Томас Уоттерс з Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту.

Ніколас Шмерр наголосив, що результати також доводять, "що нам потрібно повернутися на Місяць. Ми багато чому навчилися від місій Аполлон, але вони дійсно тільки подряпали поверхню". Вчені впевнені, що необхідно встановити сучасні сейсмометри на поверхні супутника.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X