Вчені із США виявили небезпечну властивість аспірину

7 вересня 2017, 14:27
Дослідники з'ясували, що вживання аспірину призводить до мутацій ракових пухлин

На думку вчених з Каліфорнійського університету в Ірвіні, прийом аспірину провокує зростання числа ракових клітин, стійких до лікарських засобів, пише Medical Express .

Було показано, що регулярний прийом невеликих доз аспірину зменшує ризик виникнення різних видів раку, в тому числі раку простати й раку кишечника. Однак з'ясувалося, що прийом препарату робить рак "більш важкокерованим терапевтично", підкреслюють дослідники на чолі з Домінік Уодарс із Каліфорнійського університету.

Відео дня

Вчені вважають, що ракові клітини після прийому аспірину активніше мутують порівняно з клітинами пухлин, що не піддавалися впливу препарату. Таким чином, через аспірин зростає кількість ракових клітин, стійких до лікарських засобів.

Американські дослідники вже провели серію лабораторних експериментів у пробірках, які підтвердили їхні висновки. Тепер учені хочуть перевірити свої викладки на живих організмах, зокрема, на гризунах.

Додамо, що в США приблизно 50 відсотків дорослого населення щодня для профілактики серцево-судинних захворювань приймають по 80-325 міліграмів аспірину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X