Вчені з'ясували, що атмосфера Іо щодня руйнується

3 серпня 2016, 14:23
Дослідники з Південно-Західного дослідницького інституту (США) стверджують, що атмосфера Іо руйнується кожен раз, перебуваючи в тіні Юпітера, а потім знову відновлюється

Атмосфера Іо складається в основному з оксиду сірки (SO2), джерелом якої є вулкани на поверхні супутника. Коли супутник опиняється в тіні Юпітера, SO2 замерзає і осідає на поверхню у вигляді льоду. Пізніше, коли Іо виходить з тіні лід сублімується (переходить з твердого в газоподібний стан), відновлюючи атмосферу супутника.

Відео дня

"Це підтверджує, що атмосфера Іо знаходиться в постійному циклі руйнування і відновлення, і демонструє, що значна її частина підтримується за рахунок сублімації льоду SO2", - говорить один з авторів відкриття Джон Спенсер з Південно-Західного дослідницького інституту.

За його словами, саме сонячне світло контролює атмосферний тиск, керуючи температурою льоду на поверхні. Дослідники довго вважали, що таке можливо, але тепер змогли переконатися в цьому.

Іо знаходиться в тіні Юпітера по 2 години щодня за "місцевим часом" (1,7 земних дня).

Вченим з Південно-Західного дослідницького інституту вдалося зробити відкриття за допомогою спектрографа TEXES обсерваторії Gemini, розташованої на Гавайських островах. Вони проводили спостереження в листопаді 2013-го року. В цей час Іо знаходився на відстані приблизно 675 мільйонів кілометрів від Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X