Вчені з'ясували, як богомоли знищують птахів

10 липня 2017, 19:37
Міжнародна група вчених описала, як великі комахи із загону богомолових полюють на дорослих колібрі

Автори роботи проаналізували 147 задокументованих випадків нападу комах на колібрі і інших дрібних птахів на всіх континентах, крім Антарктиди, пише Science Alert.

Виявилося, що полюють на птахів представники 12 видів великих богомолів. Жертвами були дрібні птахи 24 видів із загонів горобцеподібних, серпокрильцеподібні і колібріподібних. Велика частина інцидентів була зафіксована в США, де досить багато різних видів колібрі.

Відео дня

Богомоли захоплюють здобич за допомогою передніх ніг, утримуючи її між стегном і гомілкою. Вони починають поїдати спійману птицю, коли та ще жива. Найчастіше хижаки кусали птахів в голову або шию, іноді вони робили отвір у голові, щоб дістатися до мозку. У всіх зафіксованих випадках на птахів полювали самки богомолів, які більші за самців.

"Вони просто тримають птахів і їдять їх, поки вони ще живі, повільно, поки не залишиться нічого. Це дійсно вражає", - розповів еколог Дітріх Мебс з Франкфуртського університету в Німеччині.

На думку вчених, богомоли можуть становити загрозу для деяких популяцій колібрі, однак для видів в цілому ці комахи не страшні.

"Як би жахливо не виглядалаця поведінка, я не думаю, що вона становить загрозу для виживання будь-якого виду колібрі, тому що це відбувається не дуже часто по відношенню до загальної чисельності популяції", - говорить один з авторів дослідження, Сара Емерсон.

Показати ще новини
Радіо НВ
X