Вчені з Японії створили "рідкий мармур"

19 жовтня 2015, 05:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Матеріалознавців з Осакського Інституту Технологій у Японії створили порошок, який здатний перетворюватися на клейку субстанцію під тиском

Дану технологію розробники назвали "рідкий мармур", передає N+1.

"Рідкий мармур" являє собою порошок кульок з липкого полімеру, які покриті шаром гідрофобних наночастинок з карбонату кальцію (він входить до складу мармуру, що й зумовило назву матеріалу).

Відео дня

Завдяки даній будові, у своєму первісному вигляді "рідкий мармур" легко сиплеться, не проявляючи ознак адгезії до чого-небудь. Але при розтиранні або здавлюванні вміст кульок видавлюється назовні і порошок перетворюється в адгезив - клей.

Внешний вид гранулы до приложения давления и после
Внешний вид гранулы до приложения давления и после Фото:

Незважаючи на те, що це не перший вид адгезивів, які чутливі до тиску, японські розробники сподіваються, що він буде значно зручніше в застосуванні. Матеріал можна легко засипати у вузькі щілини або поміщати між поверхнями складної форми, в той час, коли наклеювання тонких клейких шарів або використання спреїв може бути ускладнене.

Раніше компанія Toshiba створила робота-гуманоїда, максимально схожого на людину, який з'явиться в одному з супермаркетів Токіо.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X