Вчені з Гарварду створили робота-курця

2 листопада 2016, 18:22
Новий робот призначений для вивчення легеневих захворювань

Цей робот може "викурити" поспіль 10 сигарет, а весь отриманий дим направляється до особливої платі, на поверхні якої розташовані живі людські клітини, що дає можливість більш докладно вивчити вплив тютюнового диму на легені людини, пише New Atlas.

Відео дня

За останні кілька років, вчені змогли відтворити точні моделі багатьох людських органів шляхом вбудовування живої тканини на мікросхеми, що дозволяє їм вивчити ефекти ліків і хвороб без тестування на тваринах чи людях. Але подібна модель легень була розроблена вперше в Гарвардському університеті.

Робот-курець працює наступним чином: він самостійно підпалює сигарету, а потім через спеціальний мікрореспиратор "вдихає" дим, імітуючи процеси легеневого дихання людини. Далі зібраний дим через систему мініатюрних канальців надходить до камери, поверхня якої покрита шаром живих клітин легеневої тканини. Коли дим потрапив у камеру, десятки датчиків на платі передають різні параметри зміни клітин до центрального комп'ютера.

"Сила даної технології полягає в тому, що вона дозволяє безпосередньо аналізувати ефект впливу тютюнового диму на легені в доклінічному дослідженні в пробірці. Це важко зробити в стандартному клінічному дослідженні людини, де порівнюють пацієнтів з історією куріння з тими, хто не палить, тому що всі пацієнти мають різні історії і у них різні закономірності впливу диму", - говорить провідний дослідник Дональд Інгбер.

Основними захворюваннями, які будуть вивчатися в процесі експлуатації стануть емфізема, хронічний бронхіт, хронічна обструктивна хвороба легенів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X