Вчені з Гарварду створили металевий водень

27 січня 2017, 12:10
Фізикам з Гарвардського університету вдалося створити невелику кількість рідкісного матеріалу - металевого водню

Протягом майже 100 років, вчені мріяли перетворити найлегший з елементів - водень - на метал. Це вдалося Ісааку Сільвера і Ранзі Діасу з Гарварду, пише Independent.

Вченим вдалося отримати дуже невелику кількість речовини в умовах екстремально високого тиску — більше, ніж у центрі Землі, і наднизької температури. Вони використовували два алмази, між якими затиснули водень. Автори назвали результат експерименту "Святим Граалем фізики високих тисків".

Відео дня

"Це перший у світі зразок металевого водню на Землі, тому, коли ви дивитеся на нього, ви дивитеся на те, що ніколи раніше не існувало", - підкреслює Ісаак Сільвера.Тепер дослідники мають намір поступово послаблювати тиск, щоб з'ясувати, чи зуміє металевий водень зберегти свій стан і властивості. Поки що такі спроби не увінчалися успіхом.

Новий матеріал, теоретично, може спровокувати революцію в технології створення супер-швидких комп'ютерів, високошвидкісних поїздів та значно підвищити ефективність майже всіх процесів, пов'язаних з електрикою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X