Вчені встановили приблизний вік гробниці Ісуса Христа

30 листопада 2017, 07:02
Дослідникам з Афінського національного технічного університету вдалося уточнити час створення печери в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі

Виявилося, що печера була створена на 300 років пізніше смерті Ісуса. Таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши вапняний розчин зі стін печери, пише Science Alert.

Дослідники зробили висновок, що вапняний розчин було виготовлено у 345 році нашої ери. Дата відповідає правлінню Костянтина I, римського імператора, який навернувся в християнство і оголосив його офіційною релігією імперії. З цього моменту християнство стало активніше поширюватися.

Відео дня

Як метод дослідження вчені використовували оптично стимульовану люмінесценцію. За допомогою цього методу можна досить точно визначити момент часу, коли досліджуваний матеріал востаннє був на світлі.

Додамо, що, згідно з легендами, гробницю Христа виявила на початку IV століття імператриця Олена - мати Костянтина. Пізніше навколо Гробу Господнього побудували храмовий комплекс, який проіснував сім століть, поки на початку XI століття його не зруйнували арабські завойовники.

Поки залишається неможливим абсолютно точно сказати, яка саме гробниця належала Ісусові з Назарету, Церква Гробу Господнього в Єрусалимі залишається найбільш широко визнаним місцем поховання Христа.

"Ми не можемо бути абсолютно впевнені в тому, що Храм Гробу Господнього є місцем поховання Ісуса, але у нас, звісно, немає іншого місця, яке може претендувати на цю роль з настільки ж вагомими доказами", - наголосив Ден Бахаті, колишній міський археолог Єрусалиму.

Гробниця була відкрита для публіки вперше за багато століть в жовтні минулого року, коли вчені почали відновлювати храм, який закривав місце поховання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X