Вчені вперше виміряли світло від антиматерії

22 грудня 2016, 06:03
Фізики з Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН) вперше виміряли світло, випущене атомом антиматерії, передає Euronews

Результати експерименту засвідчили, що антиводень є віддзеркаленням звичайного водню.

Отримані дані відкривають новий спосіб перевірки спеціальної теорії відносності Ейнштейна.

Відео дня

“Мрія здійснилась. Побачити цю зміну стану у частинці антиводню я прагнув понад 20 років. Попереду ще багато роботи, але це найбільший крок у моїй кар‘єрі та в історії такого типу експериментів. Це відкриває цілу нову галузь досліджень у фізиці”, – зауважив представник ЦЕРН Джеффрі Генґст.

Результати експерименту можуть допомогти ученим розгадати одну з найбільших загадок сучасної фізики – чому у Всесвіті існує набагато більше звичайної матерії, ніж антиматерії?

Адже, теоретично, якщо античастинка стикається зі звичайною частинкою, то вони анігілюють одна одну, вивільняючи енергію у вигляді світла.

Нині ж фізики вперше змогли контролювати атом антиводню досить довго, щоб виміряти його поведінку і порівняти його з “двійником”.

Нагадаємо, колишній фізик американської лабораторії Фермілаб Джеральд Джексон висловив впевненість, що йому під силу створити двигун, який домчить нас до найближчої зоряної системи за 10 років і який працюватиме на антиматерії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X