Вчені вивели москітів-мутантів, стійких до малярії

24 листопада 2015, 19:26
Фахівці Каліфорнійського університету знайшли спосіб боротьби з малярією. Вони вирішили вдарити по хворобі її ж зброєю

Вчені вивели генетично модифікованого москіта, стійкого до малярії. У ДНК комахи було введено ген, що протистоїть хворобі. Передбачається, що такий москіт, кусаючи людину, не зможе передавати їй паразита, що викликає захворювання.

Відео дня

Знезараженню піддається не тільки генетично модифікована комаха, але і її нащадки. Дослідження американських учених показали, що стійкість до малярії поширювалася на три покоління. Для дослідів було обрано Anopheles stephensi, поширеного в Індії, але дослідники сподіваються, що їх метод спрацює і з іншими видами.

Вони визнають, що це ще не остаточне рішення проблеми, але їх відкриття може послужити серйозною зброєю в боротьбі з малярією. Як повідомив BBC професор Девід Конвей з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини "це ще не закінчений продукт, але він виглядає багатообіцяюче".

Приблизно 3,2 мільярда людей (тобто майже половина населення планети) живуть під загрозою малярії. Сітки для ліжок, інсектициди і репеленти запобігають укусам. Від хвороби існують ліки. І все ж малярія щорічно забирає близько 580 тисяч життів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X