Вчені виявили в Антарктиді десятки вулканів

14 серпня 2017, 07:04
Шотландські дослідники знайшли під льодом Антарктиди 91 новий вулкан

Група вулканів може претендувати на звання найбільшого вулканічного пояса планети, повідомляє Guardian .

Конуси виявлених вулканів мають висоту від 100 до 3850 метрів. Всі вони покриті льодом, шар якого в деяких місцях сягає чотири кілометри. Всі вони розташовані в Західній Антарктиці.

Відео дня

"Якщо один з цих вулканів прокинеться, це може ще більше дестабілізувати крижаний покрив Західної Антарктиди. Виверження викличе танення льоду і скорочення крижаного покриву. Велике питання: наскільки активні ці вулкани? Це те, що нам потрібно визначити якомога швидше", - говорить один з авторів дослідження, Роберт Бінгем.

Це відкриття особливо важливо, тому що активність цих вулканів може мати важливі наслідки для решти планети. Якщо один вулкан прокинеться, це може дестабілізувати деякі з льодових щитів регіону, які вже постраждали від глобального потепління. Виверження може викликати серйозне підвищення рівня моря.

"Ми були вражені. Ми не очікували знайти таку кількість вулканів. Ми майже потроїли кількість відомих вулканів в західній частині Антарктиди. Ми також підозрюємо, що вулкани є ще на дні моря, під шельфовим льодовиком Росса. Дуже ймовірно, що цей регіон виявиться дуже щільною областю вулканів в світі, більшою, ніж навіть Східна Африка", - підкреслив Бінгем.

Раніше НВ повідомляло, що новозеландські дослідники знайшли в Антарктиді пиріг, який зробили 106 років тому.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X