Вчені виявили отруйне озеро в Мексиканській затоці

10 лютого 2018, 19:03

Океанолог Ерік Кордес разом із командою вчених вивчив смертельне озеро, розташоване на дні Мексиканської затоки, повідомляє Naked Science.

Вода в цьому озері в п'ять разів солоніша, ніж у затоці, та насичена метаном і сірководнем. Тому більшість живих істот, які запливають туди випадково, гинуть від інтоксикації. Токсичне середовище витримують лише бактерії, деякі черв'яки, молюски та ракоподібні.

Відео дня

Виживати в таких умовах багатоклітинним допомагають бактерії, які перетворюють метан і сірководень на органічні молекули.

Дослідницький підводний дрон Hercules виявив в отруйному озері багатощетинкових черв'яків Hesiocaeca methanicola, молюсків Bathymodiolus brooksi і Bathymodiolus childressi.

Отруйне озеро утворилося на дні океану через високу щільність - концентрація солі не дозволяє змішуватися воді озера з менш солоною океанською водою.

Температура у цій частині океану істотно вища, ніж в інших придонних зонах, і досягає 19° C. Сірководень і метан надходять з покладів, розташованих під шаром осадових порід.

Нагадаємо, що днями хімік пояснив, чому фото електромобіля Tesla Roadster, запущеного в космос Ілона Маском, виглядають як фальшивка.

Показати ще новини
Радіо NV
X