Вчені виявили останки найдавніших в світі жаб

15 червня 2018, 07:05

Палеонтологи знайшли в Бірмі застиглих в бурштині жаб виду Electrorana limoae, який населяв Землю 99 мільйонів років тому, за часів динозаврів.

Чотири маленькі жаби є найбільш раннім свідченням існування цих земноводних, повідомляє Gizmodo.

Нове дослідження показує, що жаби - тварини, які вперше з'явилися близько 200 мільйонів років тому, - займали вологі лісові регіони не менше 100 мільйонів років тому. Це відкриття дуже важливо, тому що скам'янілості лісових амфібій рідкісні і тому, що вчені не були впевнені, коли жаби вперше почали з'являтися в тропіках.

Відео дня

"Жаби є звичайними тваринами, з якими можна зіткнутися у вологих тропічних лісах сьогодні, і більше третини з майже 7000 видів жаб живуть в цих вологих лісах. Але якщо ви маленький і живете в тропічному лісі, це також означає, що ваша ймовірність потрапити в літопис скам'янілостей досить низька", - сказав Девід К. Блекберн, співавтор нового дослідження з Музею природної історії Флориди.

Разом з Ліда Чінг з Університету геонаук в Китаї Блекберн проаналізував чотири бурштинових скам'янілості, виявлених на родовищі в північній частині М'янми, колишній Бірмі. Ці бурштинові скам'янілості також містили сліди рослин, павуків, комах і морських молюсків.

"Ліси, в яких утворився цей бурштин, були, ймовірно, вологим тропічним лісом з прісноводними річками або ставками. Ми знаємо це завдяки різноманітності безхребетних і рослин, знайдених в інших шматках бурштину. Багато в чому ця тропічна екосистема, схоже, нагадує мокрі тропічні ліси, які ми маємо сьогодні. Але важливі аспекти життя цієї жаби невідомі", - говорить Блекберн.

Порівняльний аналіз древніх жаб, які отримали назву Electrorana limoae, зі схожими видами, що живуть сьогодні, показав більше схожості, ніж відмінностей. Здається, що жаби не дуже змінилися протягом тисячоліть.

В кінці 2016 року НВ повідомляло, що той же вчений, Ліда Чінг, купив на ринку недалеко від кордону з Китаєм шматок бурштину, в якому знаходився хвіст динозавра з пір'ям. У цій знахідці можна розгледіти найдрібніші деталі динозавра в трьох вимірах. Слід зазначити, що саме тоді вперше вдалося знайти в бурштині частину скелета динозавра.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X