Вчені виявили нову перевагу лівшів

15 червня 2017, 13:37
Міжнародна група дослідників прийшла до висновку, що лівші краще правшів справляються зі складними математичними завданнями

При цьому для простих арифметичних задач такої закономірності виявлено не було, відзначається в статті Science Alert.

Вчені з Великобританії, Італії та Нідерландів провели серію експериментів з участь 2300 учнів шести італійських шкіл у віці від 5 до 17 років. Спочатку у них визначили ступінь переваги правої або лівої руки, а потім для них провели тести на арифметичні здібності.

Відео дня

"У лівшів, здається, є перевага при вирішенні завдань, що вимагають математичних навичок, принаймні - в рамках середньої школи. Крім того, люди, які використовують праву руку майже у всіх ситуаціях, можуть мати проблеми при вирішенні математичних завдань", - відзначає один з авторів дослідження, Джованні Сала.

Зокрема, лівші краще за інших впоралися зі складними завданнями, наприклад на прив'язку математичних функцій до набору даних. У менш складних завданнях право- чи ліворукість ніяк не вплинули на результати.

Існує припущення про те, що у деяких лівшів є більш виражені зв'язки між двома півкулями, що дозволяє їм краще переробляти інформацію.

"Тим не менш, лише третина людей з більш розвиненим правим півкулею - лівші. Тобто багато праворуких людей мають таку ж структуру мозку, як і лівші. Отже, ми повинні бути обережними у інтерпретації переваги руки різними людьми", - підкреслили автори дослідження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X