Вчені виявили нову функцію легень

24 березня 2017, 09:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники з'ясували, що легені грають більш складну роль у житті ссавців, забезпечуючи в тому числі і виробництво крові

Такі дані отримали фахівці Університету Каліфорнії після серії експериментів з мишами. Це йде врозріз з багаторічним припущенням, що кістковий мозок виробляє всі наші компоненти крові, пише Science Alert.

Відео дня

Як з'ясувалося в ході експериментів, легені мишей виробляють понад 50% тромбоцитів всього організму. В легенях мишей вченим вдалося також виявити стовбурові клітини крові, які мають здатність відновлюватися. Раніше фахівці вважали, що стовбурові клітини містяться виключно в кістковому мозку.

"Ця знахідка виразно пропонує більш складну концепцію легенів - це органи не тільки для дихання, вони є учасником формування клітин крові. Те, що ми спостерігали у мишей, дозволяє припустити, що легені можуть відігравати ключову роль у формуванні крові в організмі людини", - говорить один з дослідників, Марк Р. Луні.

Відкриття стало можливим завдяки новій технології, заснованій на двофотонній прижиттєвій візуалізації. Цей процес включає вставку зеленого флуоресцентного білка в геном мишей. Після цього клітини, зокрема тромбоцити, почали світитися і це дозволило вченим простежити шлях клітин по організму в реальному часі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X