Вчені виявили новий вид льоду всередині алмазів

12 березня 2018, 21:20

Дослідники виявили новий тип води, відомий як лід-VII всередині алмазів в земній корі.

Цей тип льоду приблизно в 1,5 рази щільніше того, до якого ми звикли, пише Mashable.

Як випливає з назви, існує кілька типів льоду, оскільки лід під впливом високого тиску перебудовується в нові структури. Зокрема, лід-VII має кубічну структуру, тоді як молекули води в звичайному льоду збудовані в формі шестикутників. Отримати лід-VII до цього вдавалося лише в лабораторних умовах, так як для його утворенн потрібен дуже великий тиск.

Відео дня

Зазвичай лід подібного типу зустрічається на крижаних супутниках Юпітера або Сатурна. Необхідний тиск для створення льоду-VII можна знайти і на Землі, але наша планета в основному занадто тепла, щоб сформувати такий лід, не кажучи вже про те, щоб він залишався в стані стабільності.

Американські вчені вивчали алмази, які утворилися на глибині 410-660 кілометрів і поступово піднялися на поверхню Землі. В ході формування дорогоцінних каменів вони можуть приймати в себе частинки з навколишнього середовища, в тому числі воду, а завдяки природній твердості алмазів, ці вкраплення залишаються потім недоторканими.

"Зазвичай коли мінерали з подібних глибин виходять на поверхню, вони нестабільні. Але якщо алмаз піднято досить швидко, він не зміниться", - сказав в інтерв'ю фахівець з мінералів Джордж Россман з університету штату Невада.

Вчені додають, що такого льоду досить багато в Сонячній системі, можливо, на таких супутниках Юпітера і Сатурна, як Європа і Енцелад.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X