Вчені виявили нові антибіотики в крові рептилій

25 лютого 2017, 19:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В крові драконів Комодо знайшли речовини, що вбивають десятки небезпечних бактерій

Комодский варан, або комодский дракон - найбільша ящірка на землі, яка виростає до трьох метрів в довжину. Як з'ясували вчені зі США, ці тварини спокійно протистоять десяткам токсичних бактерій, пише Science Alert.

Відео дня

Нещодавнє дослідження показало, що роти дракони Комодо (Varanus komodoensis) містять до 57 видів небезпечних бактерій. І ось тепер дослідники з'ясували, як ці величезні ящери стали стійкими до наявності таких смертельних ворогів в їхніх ротах.

Команда з Університету Джорджа Мейсона брали кров драконів Комодо і після серії аналізів знайшли в ній сліди катіонних антимікробних пептидів (CAMPS). Ці білкові фрагменти отримують при народженні майже всі живі істоти. Вони є невід'ємною частиною нашої вродженої імунної системи.

"Це та частина вашої імунної системи, що залишає вас в живих протягом двох-трьох тижнів, перш ніж ви зможете створити антитіла до бактеріальної інфекції", - сказав біохімік Монік ван Хек.

Аналіз виявив 48 потенційних пептидів. Після синтезу їх аналогів в лабораторії з'ясувалося, що вісім з цих антимікробних пептидів успішно справляються з супербактеріями, такими наприклад, як синьогнійна паличка і золотистий стафілокок.

"Майбутні зусилля будуть зосереджені на визначенні того, чи є ці пептиди результатом дії патогена, чи містяться в крові всіх ящерів. Також необхідно з'ясувати, чи обмежується цей феномен лише комодскими варанами, або речовини містяться в крові інших видів", - зазначила команда дослідників.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X