Вчені виявили на Землі сліди втраченого континенту

1 лютого 2017, 09:57
На дні океану біля острова Маврикій виявили сліди континенту, який зник в Індійському океані близько 84 млн років тому

Цей гіпотетичний мікроконтинент вчені називають Mauritia, йдеться в статті Science Alert.

Пропонований "загублений континент" міг перебувати між Мадагаскаром і Індією, на суперконтиненті Гондвана. Такий висновок вчені з Німеччини, ПАР та Норвегії зробили після аналізу зразків циркону, витягнутого з вуклканических порід біля острова.

Відео дня

Цікаво, що давній циркон на Маврикії знаходили і раніше, але не у твердій породі, а в піску. Вчені справедливо відзначали, що пісок міг бути привезений на Маврикій вже в часи діяльності людини. І ось вперше вчені виявили циркон у твердій породі - трахеї. Датування, проведене уран-свинцевим методом, показало, що вік знайдених зразків — від 2,5 до 3 мільярдів років.

Дослідники вважають, що архейські циркони доводять існування континентальної кори під Маврикієм.

"Маврикій є островом, на якому немає скель старше 9 мільйонів років. Тим не менш, вивчаючи гірські породи на острові, ми виявили циркони, вік яких складає близько трьох мільярдів років. Той факт, що ми виявили циркони цього віку, доводить, що під Маврикієм є набагато більш старі речовини земної кори, які могли виникнути тільки на континенті", - розповідає представник команди дослідників Льюїс Ешвал з університету Вітватерсранда в Південній Африці. За його словами, найстарішими породами, знайденими на острові раніше, вважалися базальти віком близько 9 мільйонів років.

Додамо, що згідно з сучасними науковими даними вік Землі становить 4,54 мільярдів років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X