Вчені виявили на Церері "інгредієнти життя"

17 лютого 2017, 05:47
Італійські та американські планетологи виявили на Церері необхідні для зародження і підтримки життя аліфатичні органічні сполуки, пише Science

Велика частина "інгредієнтів життя" зосереджена в районі кратера Ернутет (його діаметр дорівнює 50 кілометрів) на площі близько тисячі квадратних кілометрів.

Виявлені сполуки збереглися на карликовій планеті з моменту її народження, а не були привнесені ззовні, адже органіка не витримала б високих температур, що виникають при зіткненні небесних тел.

Відео дня

Станція Dawn була запущена 27 вересня 2007 року за допомогою ракети-носія Delta 2 з космодрому на мисі Канаверал у США, а на орбіті близько Церери опинилася 6 березня 2015 року. Вартість проекту з вивчення астероїда Вести і карликової планети Церери складає близько 500 мільйонів доларів.

Цереру відкрито в 1801 році італійцем Джузеппе Піацці і названо на честь давньоримської богині родючості. Діаметр космічного об'єкта становить 950 кілометрів, що робить його найбільшим небесним тілом в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.

Нагадаємо, раніше в NASA змонтували кольорове відео соляних кратерів на карликовій планеті Церера.

Знімки, які були зроблені автоматичною міжпланетною станцією Dawn, дозволили розкрити секрет яскравих плям на поверхні Церери в поясі астероїдів

Раніше станція Dawn отримала нові знімки загадкової гори у формі піраміди Ахуна Монс на Церері.

У березні 2015 року космічний апарат NASA Dawn вийшов на орбіту карликової планети Церера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X