Вчені виявили на Карибах нащадків вимерлого племені індіанців

21 лютого 2018, 07:04

Данські археологи з'ясували, що народ таїно з островів Карибського моря не вимер через колонізацію європейцями.

Такий висновок було зроблено на підставі аналізів ДНК сучасних жителів Карибського басейну і ДНК, яку витягли з давнього скелета, пише Science Alert.

Народ таїно був відкритий Христофором Колумбом в 1492 році. Вважається, що ці племена вимерли в XVII столітті через завезені колонізаторами хвороби і рабство на плантаціях. Але останні відкриття генетиків показують, що це не зовсім так.

Відео дня

На багамському острові Елеутера, дослідники виявили поховання древніх лукайців - гілки таїно, які були корінними жителями Багамських островів. Один зі знайдених там скелетів належав жінці, яка жила між 8 і 10 століттями, а її зуб зберіг достатньо недоторканої ДНК, щоб команда могла отримати перший повний давній людський геном з регіону Карибського моря.

Цей аналіз показав, що жінка генетично найбільш тісно пов'язана із сучасними племенами з північної частини Південної Америки, але він також показав щось ще. Коли вчені порівняли древній геном з сучасними жителями Карибських островів, вони виявили, що сучасні жителі острова Пуерто-ріко тісніше пов'язані з "мертвими" тубільцями, ніж будь-яка інша група корінних народів Америки.

"Це захоплююче відкриття. Багато книг з історії розкажуть вам, що корінне населення Карибського басейну було знищено, але завжди залишалися люди, які ідентифікують себе як народ таїно. Тепер ми знаємо, що вони мали рацію і в Карибському басейні була генетична спадкоємність", - каже генетичний археолог Ханнес Шредер з Копенгагенського університету в Данії.

Команда данських науковців впевнена, що майбутні дослідження, засновані на генетичних доказах, покажуть, що інші корінні карибські народи також вижили. Тим самим генетики сподіваються спростувати думку істориків, які припустили, що корінні народи були знищені назавжди.

"Це показує, що справжня історія - це процес асиміляції, звісно, але не повного зникнення. Я щиро вдячний дослідникам. Хоча це, можливо, було тільки питанням наукового інтересу для них, але для нас, нащадків, це дійсно звільнення", - говорить Хорхе Естевз з Національного музею американського індіанця в Нью-Йорку, який і до відкриття називав себе "спадкоємцем таїно".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X