Вчені виявили активний вулкан під льодовиком Антарктиди

9 липня 2018, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британські та американські дослідники знайшли "джерело тепла вулканічного походження" під льодовиком Пайн-Айленд в Антарктиді.

За словами авторів роботи, це не означає, що зміна клімату більше не є основною причиною танення льодів, пише Science Alert.

Грунтуючись на аналізі води, яка оточує Західно-Антарктичний крижаний щит, в який входить льодовик Пайн-Айленд, вчені виявили джерело вулканічного тепла десь внизу - і це знання буде мати вирішальне значення для прогнозування майбутнього цього величезного простору льоду. Автори роботи відзначили високі концентрації газу гелію-3 в водах регіону - показник вулканічної активності. Подальший аналіз показав наявність ізотопу гелію, який пов'язаний з активним джерелом тепла.

Відео дня

На цьому етапі роль нового джерела тепла залишається неясною, але втрата льоду, викликана підвищенням температури, може привести до того, що льодовик буде більше схильний до вулканічної активності.

"Зміна клімату викликає основну частину танення льодовикового покриву, який ми спостерігаємо, і це недавно виявлене джерело тепла має поки що невизначений ефект, тому що ми не знаємо, як це тепло розподіляється під льодовиковим щитом", - говорить один з авторів дослідження, океанограф Брайс Лоуз з Університету Род-Айленда.

"Передбачення підвищення рівня моря стане ключовою роллю науки протягом наступних 100 років, і ми це робимо. Ми контролюємо і моделюємо ці льодовики", - додав Брайс Лоуз.

Іншими словами, дивовижне відкриття не заперечує всі попередні дослідження, які пов'язують зміну клімату з втратою маси льодовика до цього моменту, але джерело вулканічного тепла може допомогти вченим краще зрозуміти, чому крижаний щит руйнується.

У той час, як Західний Антарктичний крижаний щит, як уже було відомо, знаходиться на вершині вулканічної рифтової системи, до сих пір не було доказів будь-якої магматичної активності протягом останніх двох тисяч років. Виявлення активного джерела тепла, настільки близького до льодовика Пайн-Айленд, означає, що вченим, можливо, доведеться переглянути свої розрахунки про те, як швидко льодовик може розтанути.

"Відкриття вулканів під антарктичним льодовиковим щитом означає, що є додаткове джерело тепла для танення льоду. Важливо буде включити це в наші дослідження, щоб оцінити, чи може антарктичний льодовиковий щит стати нестійким і ще більше підвищити рівень моря", - підкреслює один з дослідників, Карен Хейвуд з Університету Східної Англії в Великобританії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X