Вчені в США втратили збройовий плутоній

5 травня 2018, 21:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зразок збройового плутонію-239 вагою близько одного грама пропав з Університету штату Айдахо.

Коли саме зник радіоактивний метал, не знають навіть фахівці, пише Science Alert.

Плутоній може бути зроблений тільки в ядерних реакторах, тому кожен зразок дуже ретельно документований і контролюється, щоб переконатися, що він не потрапив в чужі руки. Однак, в цьому випадку "щось пішло не так".

Відео дня

Згідно з даними Комісії з ядерного регулювання (NRC), зразок плутонію, офіційно відомий як AP-237, був в останній раз зареєстрований університетом в 2004 році і міг бути втрачений в будь-який час після цієї дати. Тільки в жовтні 2017 року хтось офіційно заявив, що зразок відсутній.

Невеликі зразки плутонію використовуються дослідниками університету для вимірювання радіаційного опромінення. Мабуть, співробітники університету ще в 2004 році запечатали його в захисний контейнер, а потім відклали в сторону, щоб в подальшому утилізувати. Після цього він був видалений з офіційної бази даних ядерних матеріалів, але ніхто ніколи не реєстрував, де він в результаті опинився.

"На жаль, через відсутність достатніх історичних даних для демонстрації шляхів утилізації, які використовувалися в 2003 році, зразок, про який йде мова, повинен був бути вказаний як "зниклий безвісти", - відзначають вчені.

Проте, представники NRC не дуже стурбовані. Експерти вважають, що зразок виявився на полігоні для радіоактивних матеріалів. Схоже, що це більш схоже на випадок поганого ведення записів, а не на справу рук шпигунів.

NRC тепер просить державний університет штату Айдахо заплатити штраф в розмірі $8500. В університеті також є 13 інших зразків плутонію, вагою близько грама кожен, і їх потрібно буде пред'явити NRC.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X