Вчені створили штучну форму фотосинтезу

28 квітня 2017, 10:08
У США знайшли спосіб запуску у синтетичних матеріалах процесу фотосинтезу, що перетворює парникові гази на чисте повітря

Для проведення експерименту професор Фернандо Урібе-Ромо з колегами зібрали фотореактор з світлодіодів — циліндр, що світиться синім і нагадує солярій, пише Science Alert.

Відео дня

Фернандо Урібе-Ромо використовував титан з додаванням органічних молекул N-алкіл-2-амінополіетілентерефталата, які діяли як світлозбираючі антени, налаштовані на поглинання синього світла. З них в Університеті Центральної Флориди зібрали циліндричний фотореактор, з синім світлодіодним освітленням.

Відміряні обсяги вуглекислого газу повільно поміщалися в фотореактор і перетворювалися на два виду палива, форміат і формамід, паралельно очищуючи повітря.

"Ми вносимо свій внесок у розвиток технологій, які можуть допомогти скоротити викиди парникових газів. Необхідна нова технологія очищення повітря та інфраструктура до неї. Але це може бути реалізовано", - пояснює Урібе-Ромо.

Додамо, що ідея запуску штучного фотосинтезу не нова, але досі вченим не вдавалося досить ефективно використовувати сонячне світло, необхідний для початку хімічного перетворення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X