Скоро дізнаємось багато нового. Вчені розпочали розшифровку мови шимпанзе — і перші результати вже є

24 травня, 15:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Виявилося, що шимпанзе — досить товариські тварини. (Фото:vladvitek/Depositphotos)

Виявилося, що шимпанзе — досить товариські тварини. (Фото:vladvitek/Depositphotos)

Група дослідників проаналізувала тисячі записів спілкування шимпанзе з різних зграй національного парку Тай у Кот-д`Івуарі. Вони виявили 390 звукових комбінацій, які, вірогідно, є повноцінною мовою.

Вчені визначили 12 типів звуків, що видають шимпанзе, які використовувалися окремо або у поєднанні один із одним. Вони з'ясували, що примати можуть формувати нескладні пропозиції, що складаються з двох або трьох криків.

Відео дня

Усього групі на чолі з Кетрін Крокфорд, директором з досліджень Інституту когнітивних наук CNRS у Франції, вдалося визначити 390 комбінацій — і ця кількість може здатися невеликою для людини, яка використовує безліч мовних оборотів у звичайному житті. Але говорячи про шимпанзе, це справжнє відкриття, оскільки раніше вважалося, що звуки приматів не дуже послідовні.

Зараз можна з упевненістю сказати, що йдеться про справжню мову, нехай і досить небагату, зате структуровану і зрозумілу. З'ясувалося, що деякі звуки примати видають у відповідь на певні ситуації, що дає ключ до розшифровки їхньої мови. Вченим вдалося ідентифікувати 12 з них, включаючи пихкання, рохкання, улюлюкання, крики, бурчання та хникання.

Так, бурчали шимпанзе найчастіше або під час їди, або вітаючи один одного. Глухе вухання вдалося ідентифікувати як спробу загрожувати одноплемінникам. Також вчені з'ясували, що залежно від контексту примати використовують і інтонаційні прийоми.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X