Вчені розповіли про користь шоколаду для серця

24 травня 2017, 11:54
Міжнародна група дослідників з'ясувала, що регулярне вживання помірних порцій шоколаду знижує ризик появи миготливої аритмії серця

Вчені з Гарвардського університету, спільно з колегами з Данії та Канади обробили дані реєстру про стан здоров'я 55 502 пацієнтів зі схильністю до розвитку серцево-судинних захворювань, пише EurekAlert!.

Відео дня

Найбільший зв'язок між споживанням шоколаду і зниженням ризику появи миготливої аритмії серця відзначений у випадку, коли жінки з'їдали 30 грамів шоколаду на тиждень, а чоловіки — від 60 до 180 грамів. У першому випадку ймовірність розвитку миготливої аритмії знижувалася на 21 відсоток, а в другому — на 23 відсотки.

"Наше дослідження додає нові дані до вже накопичених фактів про користь для здоров'я помірного споживання шоколаду і підкреслює важливість поведінкових факторів, які потенційно знижують ризик розвитку аритмій", - розповіла Елізабет Мостофські з Гарвардського університету, провідний автор дослідження.

Тим не менш, вчені попереджають, що дослідження носило лише наглядовий характер, а висновки були зроблені на основі кореляції, без доведення існування причинно-наслідкового зв'язку.

"Вживання надмірної кількості шоколаду не рекомендується, тому що багато шоколадні продукти містять багато калорій з цукру і жиру, що може привести до збільшення ваги і інших проблем з обміном речовин. Але помірне споживання шоколаду з високим вмістом какао може бути здоровим вибором", - підкреслила Елізабет Мостофські.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X