Біблійна археологія. Вчені розкопали свідчення вавилонського завоювання Єрусалима

13 серпня 2019, 08:01

Дослідники з Університету Північної Кароліни оголосили про значне відкриття сезону 2019 року — явне свідоцтво вавилонського завоювання міста в 587/586 роках до н.е.

Відкриття являє собою ділянку, на якій знайшли шари попелу, наконечники стріл, що відносяться до того часу, а також осколки кераміки залізного віку, пише EurekAlert! .

Є також ознаки якоїсь значної структури часів залізного віку у відповідній області, але ці руїни, які знаходяться під шарами пізніших періодів, ще не розкопані. Нинішня знахідка є однією з найстаріших і, можливо, найвидатнішою за своїм історичним значенням, оскільки вавилонське завоювання Єрусалима є важливим моментом в історії євреїв.

Відео дня

Археологи вважають, що знахідки можна "прив'язати" до конкретної події завоювання через унікальне поєднання знайдених артефактів і матеріалів - кераміки і ламп, поряд з доказом вавилонської облоги у вигляді обгорілого дерева і низки бронзових і залізних наконечників скіфського типу, характерних для цього періоду. Дослідники стверджують, що через розташування можуть бути виключені різні альтернативні пояснення артефактів.

"Ми знаємо, де проходила давня лінія укріплень, тому ми знаємо, що знаходимося в місті. Ми знаємо, що це не якесь звалище, а південно-західний район міста залізного віку. В той час міська територія простягалася від району "міста Давида" до південного сходу і до західного пагорба, де ми копаємо", - сказав керівник робіт, професор історії Університету Шарлотти Шимон Гібсон.

"Скіфські наконечники стріл були знайдені і в країні, і за межами Ізраїлю. Ці наконечники були досить поширеними в VII - VI століттях до н.е., як відомо, вони використовувалися вавілонськими воїнами. Ці знахідки вказують на історичне завоювання Вавилоном Єрусалиму, яке припадає на 587/586 року до н.е.", - додав учений.

Глиняні артефакти також допомагають датувати відкриття. Лампи, зазначає Гібсон, є типовими потужними лампами того часу. Крім того, безладність знахідок також підтверджує версію битви, оскільки "зазвичай в побутових відходах немає наконечників стріл і золотих прикрас".

На загальну думку, завоювання міста вавилонським царем Навуходоносором було лютим і призвело до загибелі великої кількості людей, руйнування Єрусалима, підпалу будинків, а також розграбування і руйнування храму царя Соломона. Місцевий правитель Іудейського царства цар Седекія зробив спробу втекти з міста зі своєю свитою, але врешті-решт був спійманий і взятий в полон.

Щороку релігійні євреї в Єрусалимі і у всьому світі моляться і постяться на згадку про руйнування Єврейського Храму в Єрусалимі, спочатку вавилонянами в 587/586 р до н.е., що призвело до вигнання жителів міста в Вавилон, і ще раз в 70 р н.е. від рук римських легіонів на чолі з Титом.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X