Вчені розгадали секрет дюн на супутнику Сатурна
Найімовірніше, величезні дюни на Титані складаються з наелектризованих частинок піску, які злипаються, тому переміщати пісок складніше, пише Science Alert.
"Якби ви побудували замок з цього піску на Титані, він би, ймовірно, залишався на місці протягом декількох тижнів через електростатичні властивості піску", - пояснює геофізик Йозеф Дафек з Технічного університету штату Джорджія.
Дафек і його команда вважають, що причина цього - в хімічних властивостях самого піску, а не в особливостях вітрів на Титані. На відміну від піску на Землі, який в основному складається з діоксиду кремнію, частинки піску на Титані, як вважається, є гранулами твердого водного льоду покритих вуглеводнями, які потрапляють з атмосфери.
Вчені створили в лабораторії умови, схожі на ті, які, за їхніми даними, є на Титані. Вулканічний пісок Землі в цих умовах не злипався, а ось частки вуглеводнів, таких, як нафталін, збирали достатній електростатичний заряд, щоб злипнутися і протистояти вітру.
"Це не силікатний пісок, гранульовані матеріали можуть тримати свої електростатичні заряди протягом декількох днів, тижнів або місяців, особливо в умовах низької гравітації. Ми припускаємо, що Титан є дивним, електростатичним липким світом", - говорить один з дослідників, Джордж Макдональд.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.