Глобальна страховка. Вчені хочуть відправити на Місяць сперму і яйцеклітини 6,7 млн видів на випадок загибелі Землі

12 березня 2021, 18:34

Американські вчені виступили з пропозицією створити «сучасний глобальний страховий поліс». Ним має стати банк сперми і яйцеклітин 6,7 млн видів, що живуть на Землі, включаючи людину.

Оскільки Земля все частіше стикається зі стихійними лихами, засухами, лісовими пожежами, а людство все активніше знищує запаси планети, паралельно погрожуючи саме собі ядерною війною, вчені говорять, що люди мають замислюватися про космос, щоб зберегти життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо.

Відео дня

Місячне сховище повинне стати новим Ноєвим ковчегом і врятувати біорізноманіття в разі катастрофи, пише NY Post.

Через нестабільність нашої планети, Джекал Тханга з університету Арізони запропонував заморозити репродуктивні клітини людей і тварин, щоб відправити їх на Місяць. Загалом має вийти 6,7 млн видів, чиї сперма та яйцеклітини будуть зберігатися в нещодавно виявлених місячних «ямах», з яких, на думку вчених, текла лава мільярди років тому.

Їхня перевага в тому, що вони досить глибокі — 80-100 метрів, щоб «забезпечити укриття від поверхні Місяця» з її великим перепадом температур, а також радіацією та потенційними метеоритами.

Джекал Тханга
Фото: Джекал Тханга

Щоб доставити на Місяць приблизно 50 зразків кожного з 6,7 мільйона видів, потрібно буде запустити близько 250 ракет, що приємно здивувало вчених, які були впевнені, що буде потрібно більше польотів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X