Вчені прогнозують швидке виверження вулкана в Італії

16 травня 2017, 09:48
Експерти попереджають, що супервулкан під Неаполем може бути ближче до виверження, ніж ми думаємо

На це вказує накопичення тектонічної напруги та деформації гірських порід на Флегрейських полях, повідомляє Science Alert.

"Вивчаючи, як грунт тріскається і рухається на Флегрейських полях, ми вважаємо, що це наближається до критичної стадії, коли подальше підвищення активності зробить ймовірність виверження досить великою. Дуже важливо, що влада готова до цього", - говорить Крістофер Кілбурн з Університетського коледжу Лондона.

Відео дня

Команда вулканологів з Університетського коледжу Лондона і обсерваторії в Неаполі досліджували зміни вулкана за останні 67 років. Вони відзначили дворічні періоди активності в 1950-х, 1970-х і 1980-х роках, які призвели до малих землетрусів. Приблизно такі ж землетруси фіксувалися перед виверженням 1538 року.

"Ми не знаємо, коли цей довгий період приведе до виверження, якщо це взагалі станеться, але на Флегрейських полях ми бачимо ті ж тенденції, що і в інших вивчених нами вулканах: Тавурвура в Папуа – Новій Гвінеї, Ель Ієрро на Канарських островах і Суфриер-Хілс на острові Монтсеррат", - підкреслив Крістофер Кілбурн.

За словами геологів, за останні кілька місяців лава піднялася до позначки в 3 кілометри від поверхні Землі. Учені поки не можуть сказати, як швидко вона подолає цю відстань і те, чи зупинить вона свій рух. Влада Італії вже всерйоз задумалася про евакуацію населених пунктів, розташованих неподалік від вулкана.

Супервиверження Флегрейських полів близько 40 тисяч років тому, що відбулося за геологічними мірками синхронно з виверженнями вулканів Казбек на Кавказі і Свята Анна у Південних Карпатах, можливо викликало настання вулканічної зими і стало причиною вимирання неандертальців.

Додамо, що останнє виверження на Флегрейських полях відбулося 29 вересня 1538 року. Воно тривало до шостого жовтня і призвело до утворення шлакового конуса Монте-Нуово.

Показати ще новини
Радіо НВ
X