Не там шукали. Вчені припустили, як перші люди потрапили в Азію

30 травня 2019, 09:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Китаю вважають, що у Homo sapiens, можливо, було безліч шляхів переходу в Азію в період пізнього плейстоцену.

Нова модель визначає несподівані потенційні шляхи поширення людської культури, говориться в статті EurekAlert! .

Покинувши Африку, Homo sapiens розсіялися по всьому азіатському континенту в кінці плейстоцену, але точно невідомо, за якими маршрутами слідував наш вид. Більшість моделей припускають, що ланцюги пустелі Гобі і гір Алтаю в Північній і Центральній Азії утворювали непрохідні бар'єри на шляху на схід, тому археологічні дослідження, як правило, ігнорували ці регіони на користь, мабуть, найбільш ймовірних шляхів далі на північ і південь.

Відео дня

У цьому дослідженні антрополог Фен Лі з Інституту палеонтології і палеоантропології хребетних і його колеги використовують програмне забезпечення географічних інформаційних систем поряд з археологічними даними і даними палеоклімата для реконструкції умов Північної і Центральної Азії в пізньому плейстоцені і для визначення можливих маршрутів подорожей.

Їх дані свідчать про те, що пустельні і гірські райони, ймовірно, були непрохідними в холодні і сухі льодовикові періоди, але в теплий і більш вологий міжльодовиковий час час було б можливо, щоб люди проходили через ці регіони принаймні трьома маршрутами по древнім озерним і річковим системам.

Автори попереджають, що ці дані не демонструють певні шляхи розсіювання древніх людей і що для перевірки цих результатів повинні бути побудовані більш докладні моделі. Проте, ці моделі визначають конкретні маршрути, які можуть бути хорошими кандидатами для майбутніх археологічних досліджень.

Розуміння термінів і темпу поширення Homo Sapiens по всій Азії матиме вирішальне значення для визначення того, як культура і технології поширюються і розвиваються, а також як наш вид взаємодіяв з нашими мертвими родичами, неандертальцями і денисовцями.

"Наше моделювання доступних географічних і минулих кліматичних даних передбачає, що археологи і антропологи повинні шукати ранню присутність людини, міграцію і взаємодії з іншими гоминидами в нових частинах Азії, які ігнорувалися як статичні порожнечі. З огляду на те, що ми все більше і більше дізнаємось про гнучкості нашого виду, було б не дивно, якби ми знайшли ранніх Homo Sapiens в середині сучасних пустель або гористих льодовикових щитів по всій Азії", - відзначають автори роботи.


poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X