Вчені припустили, чому від Плутона виходять рентгенівські промені

8 листопада 2016, 11:40
Американські астрономи пояснили нові дані з космічного апарату New Horizons про незвичайне випромінювання Плутону

Рентгенівські промені, скоріш за все, виходять безпосередньо від Плутона, навіть незважаючи на те, що карликова планета не може генерувати високоенергетичні фотони. Про нове дослідження повідомляє Business Insider.

Відео дня

У вересні 2016 року Скотт Уолк з колегами з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру в США несподівано для себе та інших астрофізиків виявили, що атмосфера Плутона якимось чином виробляє рентгенівське випромінювання.

При цьому навколишнє середовище навколо Плутона не сприяє виробництву рентгенівських променів: карликова планета не має вимірного магнітного поля, її атмосфера не дуже тонка, і Плутон втрачає цю атмосферу зі швидкістю набагато нижче, ніж очікувалося.

"Ми наївно вважали, що Плутон може втратити свою атмосферу з тією ж швидкістю, як деякі комети", - говорить автор нового дослідження Кері Лісс, планетарний астроном в Лабораторії прикладної фізики в штаті Меріленд.

"Ми знали, що комети випускають рентгенівські промені, тому ми сподівалися що у Плутона ситуація та ж сама. Але замість цього, ми знайшли, що винуватцем є взаємодія сонячного вітру і розрідженого метану", - зазначив Кері Лісс.

Лісс і співавтори відзначають, що виявили рентгенівські фотони в чотирьох окремих випадках. Енергія фотонів, схоже, не збігається з фоновим рентгенівським шумом. Тим не менш, для уточнення способу утворення цих фотонів американські астрономи чекають даних рентгенівської обсерваторії XMM-Newton з супутника Європейського космічного агентства.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X