Вчені поставили під сумнів користь низьковуглеводної дієти

21 лютого 2018, 20:58

Дослідники з американського Університету Стенфорда припустили, що дієти з низьким вмістом вуглеводів не краще дієти з низьким вмістом жиру.

Такий несподіваний висновок був зроблений після обстеження 609 осіб, повідомляє Telegraph.

Провідний автор дослідження професор Крістофер Гарднер сказав, що результати можуть збентежити "тих, хто вже вибрав сторону в дебатах прихильників дієт з низьким вмістом жиру і низьким вмістом вуглеводів". За його словами, автори роботи прийшли до висновку, що обидві фундаментальні стратегії приносять однакову користь.

Відео дня

Дослідження, проведене Університетом Стенфорда, показало, що через 21 місяць люди, які практикували як низьковуглеводну, так і знежирену дієту втратили в середньому близько шести кілограмів.

"Ми всі чули історії про одного друга, який схуд на дієті, яка зовсім не спрацювала для інших. Це тому, що люди дуже різні, і ми тільки починаємо розуміти причини цих відмінностей", - пояснює Крістофер Гарднер.

Результати дослідження доводять, що ні генотип, ні інсулін ніяк не заохочують організм людини дотримуватися низьковуглеводної або знежиреної дієти. Різні результати від застосування різних дієт у різних людей вчені пояснюють як генетичною різноманітністю, так і відмінністю в мікробіомах.

Автори дослідження підкреслюють, що оптимальною стратегією в боротьбі із зайвою вагою є вживання меншої кількості цукру, рафінованого борошна і включення в свій раціон більшого обсягу овочів.

Раніше НВ повідомляло, що американські дієтологи визнали піцу корисною стравою на сніданок. Зокрема, фахівці в області здорового харчування заявили, що піца краще підходить для сніданку, ніж традиційні пластівці. В пластівцях і піці однакова кількість калорій, однак в пластівцях міститься половина денної норми цукру.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X