Вчені помітили неподалік Землі рідкісний подвійний астероїд

13 липня 2018, 10:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові спостереження дозволили виявити, що відкритий в минулому році астероїд насправді складається з двох однакових об'єктів, що обертаються навколо один одного.

Після перевірки результатів спостережень NASA оголосило, що астероїд 2017 YE5 є двома об'єктами, пише Space.com.

Астероїди були виявлені трьома радарними телескопами. Першим подвійну природу астероїда зауважив радіотелескоп обсерваторії Голдстоун в Каліфорнії. Після того, як до спостережень підключилися вчені з обсерваторії Аресібо й обсерваторії Грін-Бенк, стало зрозуміло, що об'єкт не складається з двох частин, а являє собою два окремих астероїда.

Відео дня

Цікаво, що дві частини астероїда 2017 YE5 мають майже однаковий розмір, кожна близько 900 метрів. До сих пір вчені знали тільки три інші такі добре підібрані пари. Більшість подвійних астероїдів нерівномірні, причому одна половина затьмарює іншу. Але у 2017 YE5 одна половина виглядає набагато більш темною, ніж інша.

Може пройти дуже багато часу, перш ніж вчені зможуть розкрити інші секрети цієї пари астероїдів. Справа в тому, що останні спостереження використовували момент найближчого підходу астероїда до Землі, коли він пролетів на відстані приблизно 6 мільйонів кілометрів. Мине більш ніж 170 років, перш ніж бінарний астероїд знову наблизиться до Землі.

Додамо, приблизно 25% астероїдів нашої зоряної системи є подвійними, проте досі їх жодного разу не відвідували дослідні зонди. Протягом наступних десяти років NASA та ESA зроблять перший кроки в розробці таких апаратів. Їх метою стане подвійний астероїд, який регулярно пролітає в небезпечній близькості від Землі. Це пара з великого астероїда, Дідмоса, і малого, який назвали Дідімон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X