Вчені пояснили, чому з віком час летить швидше

15 серпня 2016, 11:47
Дослідники дають кілька пояснень, чому по мірі дорослішання змінюється сприйняття часу, однак вважають, що справа не у збільшенні кількості обов'язків і турбот

Існує кілька теорій, що пояснюють, чому з віком здається, що час летить швидше. Так, одна з них свідчить, що така зміна пов'язана з обсягами інформації, що сприймається.

Відео дня

Опинившись у незнайомому середовищі або стикаючись з новою ситуацією мозок працює активніше, намагаючись засвоїти інформацію. Таким чином створюється враження, що подія протікає повільніше, ніж насправді. Найчастіше подібний досвід переживають діти, для яких світ – нове і незнайоме місце.

Однак по мірі дорослішання людина всі частіше виявляється в знайомому середовищі і стикається зі знайомими ситуаціями, що сприяє прискореному сприйняттю часу.

Відповідно до іншої теорії, з віком людина починає інакше сприймати час, порівнюючи певний його відрізок з кількістю прожитих років. Наприклад, для дворічної дитини 1 рік – половина життя і це здається надзвичайно довгим терміном. Однак для 10-річного рік вже становить 10% від тривалості життя, а для 20-річного – 5%. Таким чином, щоб 20-річна людина пережила досвід, який 2-річна переживає за рік, їй потрібно дожити до 30.

Існує гіпотеза, що прискорене сприйняття часу сучасною людиною пояснюється постійним використанням гаджетів і нових технологій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X