Американські вчені підрахували максимальну тривалість життя людини

6 жовтня 2016, 13:40
Дослідники впевнені, що майже ніхто з людей не зможе прожити більше 125 років

Учені з коледжу медицини імені Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку визначили, що продовжити термін життя людини далі, ніж вік уже відомих науці довгожителів, просто неможливо. Про дослідження розповідає стаття у виданні EurekAlert!.

Відео дня

З 19 століття середня тривалість життя збільшувалася майже безперервно завдяки поліпшенням в області суспільної охорони здоров'я, харчування та інших областях. У середньому, наприклад, американські діти, народжені сьогодні можуть розраховувати прожити майже до 79 років у порівнянні з середньою тривалістю життя в 47 років для американців, народжених у 1900 році.

Починаючи з 1970-х років, максимальна тривалість життя також зросла. Але, на думку дослідників з коледжу Ейнштейна, цей показник має стелю - і ми вже торкнулися його.

"Демографи, а також біологи стверджували, що немає ніяких підстав думати, що процес збільшення максимальної тривалості життя скоро закінчиться. Але наші дані переконливо свідчать про те, що межа вже досягнута, і що це відбулося в 1990-ті роки", - говорить один з авторів дослідження, професор Ян Війг.

Дослідники проаналізували дані про тривалість життя людей із 40 країн. Вони з'ясували, що з 1900 з кожним роком все більше людей доживали до старості (старими вважаються люди старше 70 років). З іншого боку, незалежно від року народження, більшість довгожителів досягали столітнього віку, лише деякі з них жили довше.

Вчені навіть вивчили підтверджені дані про тих, хто прожив довше 110 років – ця інформація збиралася в США, Японії, Франції і Великобританії в період з 1968 по 2006 роки. Вік смерті супердолгожителей збільшився в період з 1970 по 1990 рік і до 1995 року досяг плато. У 1997 році померла француженка Жанна Кальман (Jeanne Calment) – найстаріша жителька Землі, чиї дати народження і смерті підтверджені документально.

"Подальший прогрес щодо лікування інфекційних і хронічних захворювань може призвести до невеликого підвищення середньої тривалості життя, але не її максимальної тривалості", - упевнений професор Війг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X