Вчені підрахували кількість дерев на планеті

3 вересня 2015, 07:00
Вчені з'ясували, що на планеті Земля зростає приблизно 3-х трильйонів дерев, з них щорічно вирубується близько 15 мільярдів

"Ми підготували першу всесвітню карту щільності лісів, яка не містить білих плям. Ця карта показує, що загальна кількість дерев становить приблизно 3,04 трильйона, що на порядок вище попередніх оцінок", - йдеться у науковій статті, опублікованій в журналі Nature.

Відео дня

Автори нового дослідження використовували вимірювання щільності дерев, зроблені на понад 400 тисяч ділянок на всіх континентах (за винятком Антарктиди). Вони відзначають, що дерева можна знайти навіть в пустелях, тундрі і на луках і пасовищах, хоч це і не очевидно. При цьому приблизно 1,39 трлн дерев ростуть у тропічних і субтропічних лісах, 0,74 трлн в холодному кліматі і 0,61 трлн - в помірному.

Досі кількість дерев у світі оцінювалося по супутниковим знімкам приблизно в 400 мільярдів. Однак нещодавно вчені вручну розрахували щільність дерев на більш ніж тисячі ділянок в долині річки Амазонки, і виявилося, що в одному тільки цьому районі росте близько 390 мільярдів дерев, тому і число дерев на всій планеті довелося переглянути.

За оцінками вчених, кожен рік у світі вирубується 15 мільярдів дерев. Проаналізувавши історичні дані, що дозволяють реконструювати площу лісів в минулому, дослідники прийшли до висновку, що загальне число дерев зменшилася на 45% з початку людської цивілізації - після епохи плейстоцену, яка закінчилася 11,7 тисяч років тому.

Раніше американський Фонд Глибинної Екології спільно з медіа-центром Population Media Center представили фотопроект, який закликає усвідомити згубний вплив людської діяльності на планету.

НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X