Як найстаріше джерело світла дозволило визначити справжній вік Всесвіту
Астрофізики проаналізували дані телескопів у Чилі і перевірили точність постійної Хаббла. За допомогою цієї постійної можна дізнатися вік Всесвіту і розрахувати відстань до будь-якого об'єкту.
Більшість об'єктів у далекому космосі доступні нам для аналізу завдяки світлу, яке вони випромінюють.
Найстарішим джерелом світла у Всесвіті прийнято вважати реліктове випромінювання, — надвисокочастотне фонове теплове випромінювання, яке рівномірно почало наповнювати Всесвіт відразу після Великого вибуху.
Дослідження реліктового випромінювання дозволяє вченим визначити вік Всесвіту і швидкість її розширення — постійну Хаббла (H0).
Ключова проблема полягає у тому, що точно обчислити H0 практично неможливо, оскільки для цього потрібно врахувати безліч змінних, зокрема вплив невидимої для нас субстанції - темної енергії, яка відповідає за швидке розширення Всесвіту в усіх напрямках.
Крім того, ще одним методом обчислення постійної Хаббла і віку Всесвіту є вимір того, як швидко далекі галактики віддаляються від Чумацького шляху, і часто цей метод не збігається з результатами аналізу реліктового випромінювання.
Днями міжнародна група астрофізиків опублікувала результати дослідження реліктового випромінювання за допомогою Атакамського космологічного телескопа у Чилі, — вчені перевірили останні точні розрахунки реліктового випромінювання і назвали приблизний вік Всесвіту.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.