Вчені: перегляд фільмів допомагає зменшити біль

24 вересня 2016, 19:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Перегляд зворушливого кінофільму, як з'ясувалося, сприяє виробленню ендорфінів, що зменшує біль.

За даними команди учених з Оксфордського університету, перегляд родинних або мелодраматичных кінокартин сприяють викиду ендорфінів - гормонів радості і задоволення, передає BBC з посиланням на Open Science.

Відео дня

"Схильність до жанру фікшн - дуже важлива риса людського суспільства, притаманна всім культурам, і вона широко вивчається вченими-гуманітаріями. Але чому фікшн так захоплює маси і які його функції - ці питання досі не досліджувалися психологами", - пояснює Робін Данбар.

Команда вчених з Оксфорда, що складається з психологів і літераторів, вирішила перевірити, чи справді перегляд драми сприяє виробленню ендорфінів, які сприяють знеболювання природним шляхом.

Вони показали одній групі добровольців картину "Стюарт: Минуле життя" - драматичну історію бездомної людини з нещасливим дитинством. Друга група дивилася документальні фільми на нейтральні теми.

"Ті, хто пережив великий емоційний струс, демонстрували більш високий больовий поріг і більшою мірою відчували зв'язок з товаришами по групі", - розповідає професор Данбар.

"Ми не говоримо, що цей хімічний процес - єдина причина нашої тяги до драмі, є й інші аспекти людської психології. Але це важливий момент, що пояснює, чому ми отримуємо задоволення від художнього кіно", - говорить учений.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X