Вчені передрекли вимирання людства через якість сперми

26 липня 2017, 19:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Кількість сперматозоїдів у чоловіків в розвинених країнах скоротилося вдвічі за останні 40 років

Дослідники попереджають, що це може призвести в перспективі до вимирання людства, пише BBC.

"Майбутнє мене турбує. У перспективі це може спричинити проблеми з репродукцією в цілому і може призвести до вимирання людства", - сказав один з авторів дослідження доктор Хага Левін.

Відео дня

Левін з колегами з Єврейського університету в Єрусалимі базували свою публікацію Human Reproduction Update на результатах 200 досліджень в Європі, Австралії, Нової Зеландії та Північній Америці.

В Азії, Африці і Південній Америці такого спаду не спостерігається, пишуть вчені, але обмовляються, що там їм довелося задовольнятися набагато більш мізерними даними. Левін побоюється, що чоловіків на цих континентах спіткає та ж доля.

На думку дослідників, існує нагальна необхідність з'ясувати, чому кількість сперматозоїдів знижується і знайти способи повернути назад тенденцію.

"Треба щось робити. Наприклад, краще регулювати застосування техногенних хімічних речовин. І ми просто зобов'язані продовжити боротьбу із зайвою вагою і курінням", - закликає вчений.

Вчені, що не мали відношення до цього дослідження, в цілому високо оцінюють роботу колег, але деякі вважають їх висновки поспішними.

"Жодна з подібних публікацій досі не викликала у мене особливої довіри, - сказав професор Аллан Пейсі з Університету Шеффілда. - Однак доктор Левін з колегами врахували більшу частину недоліків попередніх досліджень".

На його думку, робота Левіна є значним кроком вперед, але це лише основа для подальшого вивчення проблеми.

До сих пір не ясно, чому якість сперми погіршується. Серед причин називали хімікати, які входять до складу добрив і пластика, ожиріння, куріння, стрес і малорухливий спосіб життя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X