Вчені передбачили гепардам швидке вимирання

27 грудня 2016, 16:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чисельність гепардів в ряді країн Африки і Азії скоротилася на 70-90%, їм загрожує швидке вимирання

Вчені підрахували, що площа ареалу їх проживання в цілому по Землі зменшилася на 98%. Про це йдеться у дослідженні Лондонського зоологічного товариства і Товариства збереження диких тварин, передає phys.org.

Відео дня

За словами дослідників, у світі залишилося лише близько 7100 гепардів, причому в Ірані збереглася лише популяція приблизно в 50 особин, в одному з віддалених районів. Через це автори дослідження закликають змінити природоохоронний статус гепарда з "уразливого" на "під загрозою зникнення".

"Наше дослідження показує, що необхідність підтримувати великий ареал проживання, разом з безліччю інших загроз, зробила гепардів більш уразливими для вимирання, ніж ми вважали раніше", — заявила Сара Дюран з Зоологічного товариства Лондона.

За даними вчених, загальна площа ареалу проживання гепардів сьогодні складає лише 9% від їх початкових площ. А більша частина гепардів живе за межами заповідників.

"Нещодавні рішення, прийняті на нараді в Йоганнесбурзі являють собою значний прорив особливо з точки зору припинення незаконної торгівлі живими гепардами в регіоні Африканського Рогу. Тим не менш, узгоджені дії необхідні, щоб звернути назад зниження їх чисельності", - додала Дюнан Сара.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X