Вчені оголосили, що 2016 рік буде довше звичайного

8 липня 2016, 12:02
Міжнародна служба обертання Землі (IERS) оголосила, що в 2016-му році буде на одну секунду більше

У новорічну ніч після 23:59:59 ночі настане 23:59:60 і лише потім годинник проб'є північ. Зайва секунда називається високосною і IERS вводить її для регулювання Всесвітнього координованого часу (UTC) – стандарту, за яким світ регулює годинники і час.

Відео дня

У визначенні UTC допомагають надзвичайно точний атомний годинник. За його показниками у одному земному дні має бути 864000 секунд. Однак час обертання Землі не такий постійний через гравітаційні ефекти, що надаються Місяцем і Сонцем.

IERS відстежує пов'язані з цим відхилення в часі, і якщо різниця перевищує 0,9 секунди, вводять високосну секунду. З 1972 року служба 26 раз виконувала цю процедуру. При цьому кожен раз секунда додавалася, а не віднімалась.

Додаткова секунда може зіграти злий жарт з комп'ютерними системами, тому її вводять тільки наприкінці грудня або червня. Про те, що це станеться, вчені попереджають за півроку.

У зв'язку з цим звучали пропозиції відмовитися від високосної секунди. Це б призвело до поступового збільшення різниці між прийнятим часом і часом обертання Землі. До 2100-го вона б могла досягти 3 хвилини, а до 2700 – 30 хвилин. Рішення про скасування додаткової секунди повинно було бути прийнято в листопаді минулого року, але це питання відклали до 2023-го.

створений

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X