Вчені: нікотин допомагає боротися із хворобою Альцгеймера

22 вересня 2016, 08:08
Дослідники з Техаського університету A&M з'ясували, що нікотин при введенні в організм без тютюну може допомогти захистити мозок від вікових змін, навіть таких, як хвороба Паркінсона або Альцгеймера

Всім відомо, що тютюнові вироби шкідливі для здоров'я, навіть нові електронні сигарети можуть мати шкідливі токсини. Однак, за даними дослідження в університеті Texas A&M виявляється, що сам нікотин може бути корисний, пише sciencedaily.com.

Відео дня

Урсула Вінцер-Шеран і її співробітники виявили, що здатність нікотину захищати нервові клітини може бути частково пов'язана з його добре відомою здатністю пригнічувати апетит.

Вчені додавали нікотин до питної води тварин. Існували три різні групи, які отримували нікотин в трьох різних концентраціях - низькою, середньою та високою.

Дві групи, які отримували нікотин у малих і середніх дозах не показали будь-яких змін у споживанні їжі, вазі або кількості нейронів у головному мозку. А ось тварини третьої групи мали меншу вагу і зберегли більшу кількість нейронів.

Поки неясно, чи пов'язані ефекти нікотину тільки з його здатністю пригнічувати апетит, або існує більше механізмів його роботи. Вінцер-Шеран закликає з обережністю ставитися до результатів її досліджень.

"Я хочу дуже чітко сказати, що ми не заохочуємо людей курити," - сказала вона. - "Ефекти паління призводять до стількох проблем зі здоров'ям, що будь-яка можлива користь від нікотину буде зведена нанівець. Тим не менш, ми не повинні списувати нікотин повністю, адже куріння - не єдиний спосіб введення препарату".

Показати ще новини
Радіо НВ
X