Вчені назвали жир причиною ракових ускладнень

27 грудня 2016, 11:16
Бельгійські дослідники вважають, що механізм утворення метастаз пов'язаний з жировою тканиною

Відкриття відкриває шлях до розробки терапевтичних засобів для обмеження поширення раку за допомогою зменшення обсягу жирів. Про це йдеться в дослідженні співробітників Інституту біотехнології Фландерса в Бельгії, пише Science Daily.

Відео дня

Як відзначають вчені, для того, щоб ракові клітини поширилися, вони повинні знайти вже існуючу "дорогу", або побудувати новий "шлях" для себе. Важливу роль у цьому відіграє процес формування нових лімфатичних судин. Це погано вивчений на даний момент процес і препаратів для його регулювання на даний момент немає.

Для трансформації лімфатичних тканин, як з'ясувалося, і необхідно використання жирових відкладень в клітинах. З них утворюються молекули, які, у свою чергу, впливають на фактори, що регулюють активність певних генів.

"Дослідження показує, що використання жиру програмується в розвитку лімфатичних тканин, а також, що жир необхідний для їх росту і функціональності. Ми показали, що за рахунок підвищення або зменшення рівня використання жиру, ми можемо контролювати зростання лімфатичної тканини", - говорить один з авторів дослідження, доктор Брайан Вонг.

На думку вчених, нові лікарські препарати можуть запобігти утилізації жирів і зростанню нових лімфатичних судин, що є важливим кроком у розробці методів придушення розвитку ракових метастаз.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X