Вчені назвали несподівану перевагу людей з аутизмом

12 липня 2017, 07:08
Дослідники з Великобританії з'ясували, що люди з аутизмом більш послідовні в своєму виборі при оцінці різних варіантів

Ця властивість проявляється, зокрема, при рішеннях про придбання тих чи інших товарів, зазначає Science Alert.

Дослідники з Кембриджа показали, що люди, які страждають розладами аутичного спектру, краще захищені від деяких маркетингових прийомів. Зокрема, вони не звертають увагу на непотрібний контекст і відволікаючі подразники.

Відео дня

"Люди, які страждають аутизмом, як вважають, можуть більше зосередитися на деталях і менше - на більш загальному тлі. Таким чином, люди, які страждають аутизмом, менш схильні до деяких візуальних ілюзій", - говорить один з дослідників, Джордж Фармер з Кембриджського університету.

Такий висновок вчені зробили після серії експериментів з двома групами людей: у 90 осіб були розлади аутичного спектру, ще 212 були здорові. Їм пропонувалося вибрати, який з пари продуктів більше відповідає заданим характеристикам. З'ясувалося, що люди з аутизмом здійснюють раціональний вибір за заданими критеріями, в той час, як люди без подібних розладів були схильні відволікатися на різні зовнішні атрибути.

"З економічної точки зору, це говорить про те, що люди, які страждають аутизмом, більш раціональними у своєму виборі і менш схильні до впливу рекламних вивертів", - додав Фармер.

Таким чином, на думку дослідників, показано, що аутизм не є "інвалідністю в усіх відношеннях".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X