Вчені назвали народ, генетично близький до давніх мисливців і збирачів

2 лютого 2017, 13:02
Міжнародний колектив учених визначив сучасні народи, генетичний склад яких найбільше схожий на генотип древніх мисливців і збирачів

Нові дані говорять про те, що протягом майже 8000 років, в районі Далекого сходу було дуже мало міграції, повідомляє Science Alert.

Сучасні жителі Північно-Східної Азії, зокрема, японці і корейці, схожі на древніх мисливців і збирачів. Особливо давня структура ДНК збереглася у ульчів — корінного народу Приамур'я.

Відео дня

"Генетично кажучи, населення всієї Північної Східної Азії дуже мало змінилося протягом близько восьми тисячоліть", - говорить провідний дослідник Андреа Маніка з Кембріджського університету у Великобританії.

У дослідженні були проаналізовані ДНК з зубів і кісток двох жінок, знайдених в печері, відомої як Ворота диявола, розташованої в басейні Амура в районі, де Росія межує з Північною Кореєю. Печера була вперше розкопана радянськими вченими в 1973 році.

Автори відзначають, що їхні робота свідчить про відсутність масштабних міграцій серед популяцій Північно-Східної Азії, на відміну від, наприклад, великих переміщень людей у Європі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X