Австралійські біотехнологи навчили клітини мозку грати в комп’ютерну гру Pong

13 жовтня, 10:16
Клітини мозку зуміли прокачатися, граючи в аркаду (Фото:unsplash)

Клітини мозку зуміли прокачатися, граючи в аркаду (Фото:unsplash)

Вчені з компанії Cortical Labs помістили нейрони до спеціального середовища, що відтворює відому аркаду. Результати їх чимало здивували — клітини адаптувалися та покращили провідність сигналу.

Автори дослідження помістили стовбурові клітини людини та ембріональні клітини миші у чашку, обладнану для захоплення та стимуляції електричної активності. Вони стимулювали нейрони за допомогою електродів та записували реакцію в режимі реального часу.

Відео дня

Упродовж 486 зіграних ігор вчені виявили, що чим більше клітини грали в Pong, тим краще у них виходило. Як людські, так і мишачі клітинні культури менше пропускали початкову подачу і згодом досягали більш тривалих циклів гри.

Створення середовища, яке контролює чутливість та здатність клітин до самоорганізації, фактично означає, що ми можемо імітувати інтелект.

«Це новий спосіб зрозуміти, що таке нейрон, – сказав Guardian доктор Бретт Каган, провідний автор дослідження та головний науковий співробітник Cortical Labs. – Наш досвід має великий потенціал. Він може дати цінну інформацію для вивчення неврологічних захворювань, таких як епілепсія та недоумство”.

Наступним кроком у цьому дослідженні буде випивка. «Ми намагаємося створити криву реакції на різні дози етанолу — тобто напоїти їх і подивитися, чи гратимуть вони гірше», — сказав Каган.


Показати ще новини
Радіо НВ
X