Вчені NASA знайшли планету, яка в 13 разів більша за Юпітер

13 листопада 2017, 20:40
Планета, яка була виявлена за допомогою космічного телескопа Spitzer від NASA, в 13 разів масивніше за Юпітер і обертається навколо зірки в 22 тисячах світлових років від Сонця

Нововідкритий об'єкт отримав назву OGLE-2016 BLG-1190Lb. Астрономи поки навіть не впевнені, що це дійсно планета, пише BGR.

Цей об'єкт обертається навколо зірки в 22 тисячах світлових років від Сонця, в густо заселеній зірками області центру галактики Чумацький Шлях. Поруч з ним досить багато зірок, які відносяться до класу коричневих карликів.

Відео дня

"Оскільки існування коричневого карлика в цьому районі цілком можливо, виникає питання про те, чи дійсно об'єкт OGLE-2016 BLG-1190Lb є не зіркою, а планетою за механізмом формування", - зазначають автори дослідження.

Як і в зірках, в коричневих карликах йдуть термоядерні реакції ядерного синтезу, проте ці реакції не настільки інтенсивні, як в зірках інших класів.

Зазначається, що об'єкт OGLE-2016 BLG-1190Lb обертається навколо іншої зірки, що для коричневих карликів не характерно. Тому, швидше за все, міжнародна група астрономів виявила саме гігантську планету.

Раніше НВ повідомляло, що вранці 13 листопада спостерігачі з Землі могли бачити, що планети Юпітер і Венера зблизилися на відстань менш, ніж півградуса. Планети можна було побачити неозброєним оком в різних регіонах Європи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X