Вчені: мільйони будинків в Європі підуть під воду до кінця століття

27 березня 2017, 12:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники прогнозують масштабні повені по всій Північній Європі через глобальне потепління

Якщо викиди парникових газів продовжуватимуть зростати, масштабні повені будуть відбуватися щороку, а близько 5 мільйонів людей в Європі можуть втратити свої будинки, пише Science Daily.

Відео дня

Вчені проаналізували зміну таких кліматичних факторів, як підвищення рівня моря, припливи, хвилі і шторми аж до 2100 року. За даними дослідження Об'єднаного дослідницького центру Єврокомісії, підвищення рівня моря до кінця 21 століття може досягти одного метра.

Зокрема, в регіоні Північного моря, екстремальні рівні моря можуть збільшитися майже на метр при найгіршому сценарії. Таким чином повеней слід чекати жителям Великобританії, Данії і Голландії. Більш низьке, але все ж значне збільшення екстремальних рівнів моря, за прогнозами, торкнеться узбережжя Норвегії, Німеччини і країн Балтії.

"Ми спрогнозували можливі кліматичні зміни на Європейському континенті у майбутньому. П'ять мільйонів європейців — це гіпотетична цифра. Таке можливо, якщо повінь століття почнеться по всій Європі. Ми не включали в наше дослідження Росію, тому як це величезний і географічно складний регіон", — розповів RT Міхаліс Вусдукас, спеціаліст по океанографії прибережних зон, що працює в Об'єднаному дослідницькому центрі Єврокомісії.

Підвищення рівня води в морях прогнозується не у всьому світі. Так, наприклад, у Південної Європі природні катаклізми будуть відбуватися значно рідше, а в Португалії та на узбережжі Кадісскої затоки рівень води буде навпаки, знижуватися.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X